Stajnia Zaścianek - Rajdy Konne
Stajnia Zaścianek Rajdy Konne Jazda Konna Nasze Konie - Stajnia Zaścianek Kuligi Galeria Koni Bryczka do Ślubu Kontakt - Stajnia Zaścianek Zajazd Zaścianek

Quady ZaścianekStadnina Koni Augustów

Stajnia Zaścianek

RAJDY KONNE

konie
Stajnia Zaścianek

Zapraszamy na rajdy konne Szlakiem Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur w malowniczej scenerii Podlasia i Mazur. Nasza stajnia położona jest w pobliżu wytyczonych szlaków konnych (420 km) biegnących przez otulinę Biebrzańskiego Parku Narodowego, Wigierski Park Narodowy, Puszczę Augustowską oraz wzdłuż rzek i jezior Kanału Augustowskiego.

Organizujemy rajdy dla 5 - 12 jeźdźców, trwające od 1 - 10 dni.

Dziennie przemierzamy około 40 - 50 km w zależności od rodzaju opracowanej trasy. Ścieżki i drogi rajdu niemal w całości wiodą przez pola i lasy. Popasy i noclegi odbywają się w zaprzyjaźnionych leśniczówkach i gospodarstwach agroturystycznych.

Oprócz wspaniałych widoków i jazdy konnej atrakcją jest bogata regionalna kuchnia serwowana na popasach i noclegach.

Uczestnicy rajdu zdobywają brązowe, srebrne, złote i zimowe "Kamienie Milowe Szlaku", przyznawane przez Kapitułę Szlaku.

Organizowane przez nas rajdy konne to nie tylko znakomity sprawdzian swoich umiejętności jeździeckich, ale także siły charakteru i wytrzymałości. Możliwość przebywania z przyjaciółmi pośród wspaniałej przyrody oraz codzienny kontakt z koniem sprawia, że rajdy na długo pozostają w pamięci uczestników.

Cena 1 dnia rajdu - 160 zł i 180 zł w okresie zimowym (15.11 - 01.04)

Trasy i terminy rajdów opracowywane są indywidualnie dla każdego zamówienia.


Planowane najbliższe terminy rajdów konnych:

Kwiecień:
17.04 - 19.04.2009
24.04 - 26.04.2009

Maj:
01.05 - 04.05.2009
14.05 - 17.05.2009
28.05 - 31.05.2009

Czerwiec:
11.06 - 14.06.2009
25.06 - 28.06.2009

Zapraszamy na rajdy weekendowe.

Pobierz Umowę RajduSZLAK KONNY PUSZCZY AUGUSTOWSKIEJ I MAZUR

Szlak zaczyna się od leśniczówki Grądówka przez leśniczówki Dąbrowskie, Grzędy, Orzechówkę, Tajenko, Śluzę Sosnowo dalej biegnie przez nadleśnictwa: Białobrzegi, Augustów, Płaska, Szczebra, Suwałki do Wigierskiego Parku Narodowego.

Stadnina Koni AugustówSzlak Konny Puszczy Augustowskiej i Mazur stanowi ciąg dróg i ścieżek o łącznej długości 420 km, przeznaczonych do jazdy konnej wierzchem. Tam gdzie pozwalają na to warunki terenowe dopuszcza się również ruch pojazdów zaprzęgowych. Szczegółowo sposób korzystania ze szlaku określa jego regulamin. Główną przesłanką powstania szlaku było stworzenie warunku prawnego do poruszania się koni wierzchowych po terenach Lasów Państwowych Biebrzańskiego oraz Wigierskiego Parku Narodowego, a w dalszej kolejności wybór tras stwarzających bezpieczne warunki dla ludzi i koni. Równocześnie zadbano o to, aby tereny objęte szlakiem były atrakcyjne krajobrazowo, przyrodniczo a w wielu przypadkach również upamiętnione historycznie. Kilka leśniczówek oraz gospodarstw agroturystycznych przyjęło na siebie rolę stanic.

Biebrzański Park Narodowy udostępnił 13 km tras biegnących przez łozowiska, łąki uprawne i dzikie, różnorodne siedliskowo rasy. Oferuje też dwie stanice w leśniczówkach: Grzędy, Łosiowy Kąt. Pierwszy 5 km odcinek rozpoczynający się przy leśniczówce Grzędy może być okresowo nieprzejezdny z powodu podtopienia.

Stadnina Koni

Nadleśnictwo Białobrzegi wytyczyło 88 km tras w zróżnicowanych leśnych i łąkowych krajobrazach urozmaiconych Kanałem Augustowskim, rzekami Nettą i Sajownicą oraz jeziorem Sajno, gdzie 400- tu metrowa przeprawa wodna pozostawia niezapomniane wrażenia na każdym wędrowcu. Większość odcinka białobrzeskiego stanowią dukty leśne na niczym nieulepszonych piaszczystych podłożach pozwalających na cwał. Niektórych przeszkód naturalnych nie usuwa się, aby zwiększyć atrakcyjność tras.

Na teren Nadleśnictwa Augustów można wjechać w osadzie leśnej Balinka gdzie stanicami są dwie leśniczówki. W połowie 23 km odcinka biegnącego min. przez Rezerwat Stara Ruda oraz wzdłuż jez. Studzieniczne i Kanału Augustowskiego znajduje się serce Puszczy - Sanktuarium Maryjne na wyspie we wsi Studzieniczna. Na granicy z Nadleśnictwem Płaska znajduje się kolejna stanica w leśniczówce, we wsi Czarny Bród.

Stadnina Koni Augustów

Nadleśnictwo Płaska zaoferowało niemal 60 km tras ze wszystkimi najważniejszymi atrakcjami terenu: ciągiem jezior na trasie Kanału Augustowskiego z licznymi śluzami, w tym dwukomorową - Paniewo, malowniczą Perkuć i zrujnowaną, stanowiącą granicę państwa Kurzyniec, rzeki Czarną Hańczę i Szlamicę, liczne bindugi i miejsca widokowe. Zbiorniki wodne są tłem szlaku na każdym jego odcinku. Wiele z nich pozwala na pojenie i pławienie koni, a zjazdy po skarpach, bindug zapierają dech w piersiach. Stanica w leśniczówce pod wsią Gruszki w miejscu zapętlenia szlaku daje doskonałe warunki do wypoczynku zagończykom i wierzchowcom.

Mostem na Kanale Augustowskim we wsi Sucha Rzeczka szlak wchodzi do Nadleśnictwa Szczebra. Tu szczególnie można odczuć puszczańską głuszę, gdzie pośród imponujących starodrzewów przez cały dzień jazdy możemy nie spotkać człowieka. Krajobraz urozmaicają jeziora Serwy, Tobołowi, Blizno i Busznica oraz rzeka Blizna. O historycznych zaszłościach przypomina min. Uroczysko Powstańce. Stanicą całoroczną jest gospodarstwo agroturystyczne przy osadzie Podnowinka, a poza okresem zimowym baza ZHP nad Serwami koło Suchej Rzeczki.

Nadleśnictwo Suwałki doprowadza szlak do granic Parku Wigierskiego biegnący po ozie historycznym Augustowskim Gościńcem przez Uroczysko Zielona Karczma. Szeroki dukt pozwala na długie bezpieczne galopy.

Wigierski Park Narodowy prócz niezapomnianych krajobrazów oferuje dwie stanice przy leśniczówkach Gawarcu i Lipniaku. W najbliższym czasie zarząd Parku planuje przedłużenie szlaku i utworzenie kolejnych stanic tak, aby akwen Wigierski można było objechać dookoła. Pętla taka będzie miała ok. 70 km długości.

Nie ma złej pogody ani nieodpowiedniej pory roku na uprawianie jeździectwa a Puszcza Augustowska w okresie jesienno -zimowym potężnieje urokiem ogromnego pustkowia, jakiego nie można już dziś doświadczyć w większości krajów europejskich. A już szczególnie zimą, z otwartą księgą zwierzęcych tropów wypisanych na śniegu, uświadamia wędrowcom bliskość obcowania z wilkiem, rysiem, kuną, łosiem, jeleniem i dzikiem, tu pospolitymi, choć unikającymi kontaktu z człowiekiem.
Jazda konna w Augustowie